خودکشی پسر ۱۴ ساله بخاطر تجدیدی در چند درس

.

 

خودکشی پسر ۱۴ ساله بخاطر تجدیدی در چند درس

پیام داخل اتاق نبود اما در تراس باز بود. وقتی به داخل تراس رفتم با صحنه هولناکی روبه رو شدم. پیام خودش را با کابل برقی حلق آویز کرده بود.

 

شامگاه یک شنبه، ۳۱ خردادماه کارکنان بیمارستان رامتین مرگ پسر نوجوانی را به مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک خبر دادند. تحقیقات نشان داد پیام ۱۴ ساله یک روز قبل و پس از گرفتن کارنامه اش دست به خودکشی زد و خود را در خانه شان حلق آویز کرده بود.

 

پیکر نیمه جان او ابتدا به بیمارستان لولاگر و بعد به بیمارستان رامتین منتقل شده بود. لحظاتی بعد از تأیید فوت پسرنوجوان، قاضی منافی آذر بازپرس ویژه قتل پایتخت در محل حاضر شد.

مادر او گفت: پسرم دانش آموز کلاس پایه اول عمومی دبیرستان شهید امامی است. روز حادثه من به مدرسه پیام رفتم و کارنامه اش را گرفتم. وقتی معاون مدرسه کارنامه را که در پاکت در بسته ای بود به من داد، گفت که از پیام به خاطر تلاش زیادش در درس خواندن تشکر کنم. من از لحن معاون مدرسه فهمیدم که پیام تجدید آورده است اما پاکت را باز نکردم و سر بسته در خانه به پسرم دادم. به او گفتم که معاون مدرسه گفته از تو به خاطر تلاش زیادت تشکر کنم و بعد از اینکه پاکت را باز کرد و کارنامه اش را برداشت به داخل اتاقش رفت و در را بست. حدود ۲۰ دقیقه طول کشید و خبری از پیام نشد به همین خاطر لیوان آب میوه ای بر داشتم و به اتاقش رفتم.

پیام داخل اتاق نبود اما در تراس باز بود. وقتی به داخل تراس رفتم با صحنه هولناکی روبه رو شدم. پیام خودش را با کابل برقی حلق آویز کرده بود. بلافاصله او را به پایین آوردم و با اورژانس تماس گرفتم. پزشک اورژانس گفت به او تنفس مصنوعی بدهم و من هم این کار را کردم تا اینکه پیام را به بیمارستان لولاگر منتقل کردیم. در بیمارستان نبض پیام برگشت و من امیدوار شدم. به همین دلیل به پیشنهاد پزشکان پسرم را به بیمارستان رامتین منتقل کردیم اما پزشکان بعد از معاینه اعلام کردند که پیام دچار عارضه مغزی شده و بعد از چند ساعت هم فوت شد.

وی در ادامه گفت: وقتی کارنامه اش را نگاه کردم او چند درس را نمره پایین گرفته بود و از نظر من و پدرش هم مهم نبود چون می توانست در تابستان جبران کند اما نمی دانم چرا پیام به خاطر نمره چند درس دست به این کار زد هرچند لحن معاون مدرسه را از یاد نخواهم برد. پس از آن جسد به دستور بازپرس منافی آذر به پزشکی قانونی منتقل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *