دختر ایرانی که از بدنش خون جاری می شود /عکس ۱۸+

 

دختر ایران که از بدنش خون جاری می شود (18+ عکس)

دختر ایرانی که از بدنش خون جاری می شود /عکس ۱۸+

پس کجا هستند این همه سازمان ها و بودجه های خیریه دولتی تا هزینه درمان این دختر را بدهند!

 

نرگس رسولی نام دختر بچه ای ۶ ساله ساکن شهرستان بجنورد است که در ۶ ماهگی به‌ یک‌ باره بیماری پوستی می‌گیرد، حالا هرروز که از این بیماری او می‌گذرد، ثانیه‌ها با بیماری‌اش دست‌به‌یکی کرده‌اند و نمی‌گذارند آب خوش از گلوی او و خانواده‌اش پایین برود.

هرچند دمای هوای امروز بجنورد ۳۸ درجه سانتی‌گراد اعلام‌شده اما نرگس لباس‌های ضخیم نخی بر تن کرده است و لرز بر تن دارد! همین وضعیت نرگس ما را بیشتر مجاب می‌کند که وضعیت او غیرعادی است.

پدر نرگس می‌گوید: نرگس در روزهای داغ تابستان هم احساس شدید سرما می‌کند.، باید گاهی بخاری منزل را روشن کنیم و دیگی پرآب روی بخاری بگذاریم تا فضای اتاق داغ و داغ و مرطوب شود.

شش‌ماهه بود که بیماری از پوست سرش شروع شد و ترسی در دل خانواده او انداخت. در آن زمان پزشکان بجنورد تشخیص دادند که این بیماری مربوط به دوران نوزادی است و چند ماه دیگر کلاً این مشکل رفع می‌شود اما…

هرسال که به عمر نرگس اضافه شد پوست نرگس پیرتر شد. ریزش پوست نرگس هرروز بیشتر شد و اکنون پس از ۶ سال روزی نیست که بدن و سر نرگس زخم و خون نشود؛ شاید نرگس آن‌قدرها هم مقصر نباشد چراکه در خانواده‌ای کم‌بضاعت به دنیا آمده است و پدر کارگرش توان مبارزه با هزینه‌های بیماری او را ندارد.

دختر ایران که از بدنش خون جاری می شود (18+ عکس)

شاید اگر او در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا می‌آمد الان در یکی از کشورهای اروپایی در حال درمان بود و کسی چه می‌داند شاید آن‌قدر پول برایش خرج می‌شد که اکنون سر و وضعش از من و شما هم بهتر بود. اما حالا…

بماند که پدرش می‌گوید: “حاضرم قلب و کلیه‌ام را بدهم اما درد کشیدن نرگس را نبینم”. بماند که اشک‌های مادرش در این چندساله خشک‌شده ‌و باز بماند که نرگس با وجود دوا و داروهای پزشکان حاذق اما هنوز درد می‌کشد و پوستش هنوز برای ماندن به‌روی تنش فخرفروشی می‌کند.

دختر ایران که از بدنش خون جاری می شود (18+ عکس)

پدر نرگس می‌گوید: هر جای ایران را که بگویید زیر پا گذاشته‌ام و با این نداری‌ام برای بهتر شدن حال نرگس هرجایی رفته‌ام.

همین دو هفته پیش برای مداوا به تهران رفته بودیم و پمادی برای نرگس تجویز شد اما حال او خیلی بدتر شده است، پوست نرگس مدام می‌ترکد و نازک شده است و با کوچک‌ترین ضربه خون از بدنش جاری می‌شود.

گاهی برای کمک به او سه‌‌نفره بدنش را می‌خارانیم و خون از بدنش جاری می‌شود اما باز با گریه‌های نرگسم مجبوریم بدنش را بخارانیم تا بدنش آرام شود. آن‌قدر می‌خارانیم تا دستانمان پر از پوست می‌شود اما نرگس باز گریه می‌کند و می‌گوید ادامه دهیم.

رسولی می‌گوید: برای آنکه نرگس بدنش را نخاراند بارها روش‌های مختلفی مثل بستن دستانش و استفاده از دست‌کش نخی در دستانش را امتحان کرده‌ایم اما از لحاظ روحی آسیب دیده است.

پرونده پزشکی نرگس در حال حاضر در تهران است و با پرس‌وجوهایی که از اطرافیان و دوست و آشنایان داشته‌ایم پزشکی بیرجندی که در آلمان ساکن است، به ما معرفی‌شده است. پدر نرگس همان‌طور که صدا و دستانش می‌لرزد می‌گوید: گفته‌اند چند هفته آینده این پزشک برای دیدوبازدید خانواده‌اش به بیرجند می‌رود و امیدواریم وقت داشته باشد نرگسم را ببیند.

مادر نرگس با دست به زخم‌های سر و بینی نرگس اشاره می‌کند و می‌گوید: خاک و غبار حال نرگس را بدتر کرده است. ما در انتهای محله باقرخان بجنورد زندگی می‌کنیم و محله ما خاکی است و زمین کشاورزی اطراف ما زیاد است و این یعنی عذاب برای نرگس. غبار و گردوخاک سبب شده تا پوست نرگس زخم‌های عمیق‌تری پیدا کند.

پزشکان به ما گفته‌اند اگر توان مالی داریم به شهرهای شمالی سفر کنیم تا در هوای مرطوب شمال درمان نرگس بهتر و سریع‌تر انجام شود اما پدر کارگر نرگس که در ۳ ماه گذشته تنها چند روز به‌کار رفته و بیکار است این توان را ندارد.

مادر نرگس می‌گوید: بیش از بیماری نرگس تشخیص نادرست و حرف‌های ناامیدکننده برخی پزشکان آزارمان می‌دهد اما امیدمان به خداست.

دختر ایران که از بدنش خون جاری می شود (18+ عکس)

۲ comments

  1. خیلی ناراحت شدم واسه این کودک خیلی دردناکه، من نرس بیمارستان رازی هستم بیمارستان رازی تنها بیمارستان فوق تخصص پوست و مو تو کشوره که استادهای پوست و موی خیلی خوبی داره من نمیدونم خانوادش نرگس و اونجا آوردن یا نه؟ ای کاش میتونستم کمکش کنم یه آدرسی یه تلفنی که بشه باهاش تماس گرفت.

    • سلام..آیا امکانش هست که بشه به این خانواده کمک مالی کرد؟
      مثلا شماره حسابی که مطمئن بشیم کمکهای مالی ما به دستشون میرسه
      ما هم افراد عادی هستیم از نظر مالی ولی تا جایی که توان داریم کمکشون کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *